Gradient i stemple na krótkich paznokciach z lakierami Eveline | Recenzja taśmy peel-off do zdobień

by - piątek, września 16, 2016

Ponieważ niedawno mocno skróciłam paznokcie (w sumie przez przypadek - zapędziłam się z piłowaniem przy jednym paznokciu i trzeba było je wyrównać :p) stwierdziłam, że wykonam proste zdobienie na krótkich właśnie paznokciach. Ponieważ moja płytka jest dosyć krótka to tutaj i tak nie jest jeszcze najkrótsza ale nawet krótkie paznokcie mogą być ładne i ozdobione. :)


Na początku jednak chciałabym napisać kilka słów o dziwnym wynalazku. Jakiś czas temu w sieci pojawiały się taśmy peel-off pomocne przy wykonywaniu rożnego rodzaju zdobień przy których brudzą się skórki. Są już płynne lateksy i tego typu produkty (sama mam kilka), ale coś takiego mam po raz pierwszy. 


W każdej paczce znajduje się 10 sztuk "plasterków" taśmy z wyciętym wzorem na nasze paznokcie. na moje i większe paznokcie będą idealne. Nie wiem jak może być w przypadku jeszcze węższych niż moje (u mnie jest to ok. 11-12 mm). Minusem zdecydowanie jest ilość sztuk przy ich cenie - zwłaszcza dla polskiego portfela. Cena waha się od dolara do ok. 3 dolarów. Na BPS kosztuje obecnie 1,59$ w promocji i znajdziecie je dokładnie pod tym linkiem: http://www.bornprettystore.com/10pcssheet-latex-free-cuticle-protecting-adhesive-shape-nail-tapes-p-27347.html. Kolorów do wyboru jest kilka, u mnie taki turkusik. 


Jak tego używać? Bardzo prosto - zdejmujemy plasterek z kartonika i nakładamy na skórę wokół paznokcia. Przyklejamy dobrze i można działać z gradientami, water marble, stemplami i wszystkimi innymi "brudnymi" zdobieniami.


Zrobiłam mały eksperyment. Byłam ciekawa czy plasterek można użyć wielokrotnie podczas wykonywania jednego manicure. :p
I da się! O ile gradient wykonałam posiłkując się jeszcze innymi produktami - tak udało mi się zabezpieczyć skórę wokół paznokci podczas steplowania na wszystkich dziesięciu paznokciach. Oczywiście robiłam to ostrożnie i uważałam aby plasterek się nie skleił, ale dał radę. W oszczędny sposób. :p


Świetnie radzi sobie z zabezpieczaniem skórek, mega łatwo schodzi i równie łatwo się nakłada i jak się okazuje będąc oszczędnym można go kilkakrotnie wykorzystać. ;) Podejrzewam, że jeszcze sobie to kupię a na razie wykorzystam te które mam plus inne produkty płynne. Kusi mnie też ten płynny lateks z BPS, może przy innej paczce współpracowej go przetestuję. :)


A teraz czas na jesienno-florystyczne zdobienie. 


Do zdobienia wykorzystałam:
 - taśmę peel-off z bornprettystore.com (link - klik klik klik)
 - płynny produkt peel-off do zabezpieczania skórek z bornprettystore.com (recenzja - klik klik klik)
 - lakiery Eveline Cosmetics, Color Edition, nr 98, 101 i 914
 - top Sally Hansen, Diamond Flash
 - biały lakier do stemplowania Temix (recenzja - klik klik klik)
 - wzór z płytki BP-79 (link - klik klik klik)


Najpierw nałożyłam na wszystkie paznokcie najjaśniejszy lakier (Eveline, 914), potem zabezpieczyłam skórki i wykonałam gradient wykorzystując numery 914 oraz dwa ciemniejsze 98 i 101. Potem odbiłam stemple i wszystko zabezpieczyłam topem, doczyszczając jeszcze gdzieniegdzie skórki i skórę pod paznokciami (przy takich krótkich paznokciach niestety przy gradientach skóra brudzi się wszędzie).
You May Also Like

15 komentarze

Etykiety

B. loves plates (79) Beauty BigBang (6) Beauty Net Korea (5) biżuteria (6) Born Pretty Store (193) cienie do brwi (1) cienie do powiek (23) demakijaż (7) digital art (2) DIY (3) domowe sposoby pielęgnacji (1) fotografia (3) gadżety (16) gadżety do manicure (28) halloween (7) jasne podkłady (4) kolorówka (27) korean makeup (1) koreański makijaż (1) koreańskie kosmetyki (9) kosmetyczna bitwa (4) kosmetyczny bubel (3) kosmetyki (7) kosmetyki azjatyckie (10) kosmetyki do brwi (5) kosmetyki do ciała (7) kosmetyki do makijażu (28) kosmetyki do pielęgnacji (15) kosmetyki do twarzy (31) kosmetyki do włosów (13) kosmetyki eko (1) kosmetyki kolorowe (22) kosmetyki nawilżające (1) kosmetyki oczyszczające (5) lakiery hybrydowe (38) lifestyle (4) make up (51) makijaż (2) manicure (396) manicure hybrydowy (75) Meet Beauty (6) mini-recenzje (22) minirecenzje (4) nail art (295) nail design (41) nail stamping (12) nail tutorial (3) nailart (11) nails tutorial (5) naturalna pielęgnacja (4) opinia (55) oświetlenie zdjęć (1) perfumy (4) pędzle do makijażu (14) pielęgnacja (4) pielęgnacja ciała (2) pielęgnacja dłoni i paznokci (3) pielęgnacja okolic oczu (1) pielęgnacja stóp (1) pielęgnacja twarzy (27) pielęgnacja ust (1) pielęgnacja włosów (12) plan pielęgnacji twarzy (2) pyłki do paznokci (21) recenzja (313) recenzja zbiorcza (15) relacja ze spotkania (8) spotkania blogerów (6) spotkanie blogerek (7) stamping (155) stemplowanie (36) step-by-step (8) stylizacja (7) swatche (157) szczotki do włosów (2) tło do zdjęć (2) tutorial (9) tutorial nails (1) włosy (16) woski (4)