Krótko o...biznesie - tak jakby

by - wtorek, października 04, 2016

Wybaczcie tytuł. ;)

Świat się rozwija, raz w lepszą raz w gorszą stronę. W ekspresowym wręcz tempie rozwija się również rynek. W ciągu kilku lat rozwinął się bardzo rynek branży kosmetycznej.

Kiedyś korzystało się z kilku kosmetyków kilku wyłącznie dostępnych marek. Co prawda sama urodziłam się i wychowałam w latach, które można nazwać ogromnym postępem życiowo-technologicznym, ale znam wiele opowieści rodziców, gdy na półkach sklepowych często nie było nic albo stało się w długaśnych kolejkach.
A teraz? Marek kosmetycznych i sklepów, w tym internetowych jest obecnie tak duża liczba że ciężko je zliczyć. Nie wszystkie wytrzymują długo na rynku, ale jest to mniejszy procent niż tych które przetrwały i prężnie się rozwijają. 
Branża kosmetyczna często jest określana jako dochodowy biznes. I wcale się temu nie dziwię. Jest wiele marek, które kiedyś były słabo znane albo tylko w określonych kręgach a teraz zna je niemal każdy. 

Czasami markę zakłada jedna osoba mając kreatywny pomysł - np. sama wyrabiająca kosmetyki naturalne i reklamująca się w sieci. W innym przypadku jest to duża bądź bardzo duża firma o której można usłyszeć również w radiu bądź telewizji. Czasami te wielkie marki a raczej zarządzający nią prowadzą nie tylko wyrób i sprzedaż własnych kosmetyków i gadżetów. Byłam kiedyś na wykładzie pewnej dużej marki, która opowiadała jak pomaga w różnych aspektach mniejszym firmom samemu czerpiąc z tego zyski a jednocześnie pomagając rozwijać się mniejszej firmie. Ile razy widzimy na kosmetykach nazwę marki a z tyłu "Wyprodukowano przez..." - no właśnie. ;)

Wiele osób próbuje również franczyzy i wielu udaje się rozwinąć dzięki temu skrzydła. Jeśli tylko znajdzie odpowiednią markę i miejsce to może na tym zarobić. Oczywiście dobrze jest mieć tzw. "głowę do interesów". ;) Ja takiej nie posiadam ale wielu ludziom się to udaje. Choćby tzw. "wyspy" w centrach handlowych. Ale kto wie co czeka mnie w przyszłości? Może nagle wpadnę na jakiś genialny pomysł?

Osobiście znam jedną osobę, która założyła swoją firmę i dobrze jej to idzie (niektórzy może się domyślają o kogo chodzi ;)) - jeśli jest świetny pomysł to i gwarancja sukcesu.

Znacie takich ludzi? A może sami w tym działacie?

________________________________________
Wpis sponsorowany zgodny z etyką blogvertisingu.


You May Also Like

1 komentarze

Etykiety

B. loves plates (79) Beauty BigBang (6) Beauty Net Korea (5) biżuteria (6) Born Pretty Store (193) cienie do brwi (1) cienie do powiek (23) demakijaż (7) digital art (2) DIY (3) domowe sposoby pielęgnacji (1) fotografia (3) gadżety (16) gadżety do manicure (28) halloween (7) jasne podkłady (4) kolorówka (27) korean makeup (1) koreański makijaż (1) koreańskie kosmetyki (9) kosmetyczna bitwa (4) kosmetyczny bubel (3) kosmetyki (7) kosmetyki azjatyckie (10) kosmetyki do brwi (5) kosmetyki do ciała (7) kosmetyki do makijażu (28) kosmetyki do pielęgnacji (15) kosmetyki do twarzy (31) kosmetyki do włosów (13) kosmetyki eko (1) kosmetyki kolorowe (22) kosmetyki nawilżające (1) kosmetyki oczyszczające (5) lakiery hybrydowe (38) lifestyle (4) make up (51) makijaż (2) manicure (396) manicure hybrydowy (75) Meet Beauty (6) mini-recenzje (22) minirecenzje (4) nail art (295) nail design (41) nail stamping (12) nail tutorial (3) nailart (11) nails tutorial (5) naturalna pielęgnacja (4) opinia (55) oświetlenie zdjęć (1) perfumy (4) pędzle do makijażu (14) pielęgnacja (4) pielęgnacja ciała (2) pielęgnacja dłoni i paznokci (3) pielęgnacja okolic oczu (1) pielęgnacja stóp (1) pielęgnacja twarzy (27) pielęgnacja ust (1) pielęgnacja włosów (12) plan pielęgnacji twarzy (2) pyłki do paznokci (21) recenzja (313) recenzja zbiorcza (15) relacja ze spotkania (8) spotkania blogerów (6) spotkanie blogerek (7) stamping (155) stemplowanie (36) step-by-step (8) stylizacja (7) swatche (157) szczotki do włosów (2) tło do zdjęć (2) tutorial (9) tutorial nails (1) włosy (16) woski (4)