Dobra zdrapka to połowa sukcesu | Stemplowanie paznokci

by - sobota, marca 04, 2017

Wydaje mi się że często temat zdrapek przy wpisach o stemplowaniu paznokci jest albo pomijany całkowicie albo traktowany po macoszemu, a sama przekonałam się, że dobra i odpowiednia zdrapka to już połowa udanego stemplowania. Dlatego dzisiaj chciałabym przedstawić kilka z nich i napisać które są dobre a których lepiej unikać.


Moja kolekcja zdrapek jest całkiem spora, zwłaszcza gdy zimą przybyła do mnie prezentowa paczka z Born Pretty za udostępnienie banera. Posiadam zarówno te przezroczyste jak i zwykłe plastikowe.
Jednakże kiedy zaczęłam swoją przygodę ze stemplowaniem i miałam swój pierwszy stempel (poniekąd fatalny bo mega trudny i nadawał się tylko do malutkich wzorków), który z drugiej strony miał metalową końcówkę do zbierania nadmiaru lakieru. 

I takiego rozwiązania totalnie - TOTALNIE - nie polecam. Wszelkie metalowe zdrapki jedynie mogą zniszczyć nasze płytki i wcale wygodnie się nimi nie zbiera lakieru. Czasami przy niektórych stemplach przychodzą nam takie śmieszne plastikowe zdrapki i jeśli naprawdę nie mamy nic innego to opcjonalnie się nadadzą - jednakże - ich także nie polecam.

Jeśli przy stemplu, który kupiliśmy nie ma innych zdrapek - możemy użyć starych kart: bankomatowych, telefonicznych, kart z programów lojalnościowych itp. Są mocne, ale też elastyczne i na początku właśnie takich używałam (zdjęcie niżej). Dobrze radzą sobie ze zbieraniem nadmiaru lakieru.

Jednakże w chwili obecnej jest sporo typowych zdrapek, które wypuszczają marki wraz z płytkami czy stemplami. Dość często zdrapki są dodawane do stempli ale osobno również można je kupić. 
Możemy podzielić je na dwie kategorie: przezroczyste, które są bardziej giętkie i zwykłe, które są grubsze i przypominają swym wyglądem karty bankomatowe.
Jako, że trochę mi się ich nazbierało pokażę je z bliska. ;)


Przezroczysta, giętka zdrapka od Clear Jelly Stamper. Otrzymałam ją z oryginalnym (jednym z pierwszych na rynku) przezroczystym stemplem tejże marki. Jest najgiętsza i najcieńsza ze wszystkich jakie posiadam przez co nie zawsze dobrze się sprawuje. Średnio radzi sobie z gęstszymi lakierami do stemplowania, przy mniej gęstych zaś sprawuje się bardzo dobrze.
Wymiary: 8,5 cm x 5,4 cm.

Małe zdrapki (dwie przezroczyste, jedna zwykła) i przezroczysta duża z Born Pretty Store, które dodawane były do stempli. Trzy z nich są małe (nieprzezroczysta: 5,5 x 3,8 cm | przezroczyste: 5,5 x 4 cm), czwarta jest większa, ale przez to że była lekko uszkodzona musiałam ją delikatnie przyciąć z jednej strony (ponad 7 x 5 cm).
Przezroczyste są cieńsze i bardziej elastyczne, ale wszystkimi czterema bardzo dobrze zbiera się nadmiar lakieru z płytki. Myślałam, że te małe będą średnio przydatne ale o dziwo są całkiem wygodne. :)
Zestaw świątecznych zdrapek Born Pretty. W opakowaniu było 10 zdrapek, dwie z nich poszły w świat. ;) W chwili obecnej cały zestaw kosztuje 1,99$ (klik) więc cena poszło mocno w dół (kosztowały prawie 5 dolarów).

Te zdrapki są po prostu urocze w takim świąteczno-zimowym klimacie. Moim faworytem jest ta z sówkami. ^ ^ Wszystkie są nieprzezroczyste, wykonane z plastiku, tego mniej giętkiego. Bardzo dobrze zbierają nadmiar lakieru. I uroczo wyglądają. ;)

Zdrapki B. loves plates. Uzbierało mi się 8 zdrapek tej marki. mam te najnowsze i te najstarsze, zwykłe oraz przezroczyste. 
W przypadku przezroczystych wyróżnia je pewien detal: z jednej strony są gładkie, z drugiej zaś leciutko chropowate. Napis widzimy poprawnie z tej chropowatej strony. Dwie z nich maja napis "Stamp your dreams with B. loves plates" i widać charakterystyczne serduszko marki, trzecia zaś posiada napis "Keep calm and stamp you nails" a na dole adres strony (na który niebawem będzie można wchodzić).
Kolejne to trzy zdrapki tęczowe z białym serduszkiem oraz nazwą marki. Jedna z nich ma jeszcze stare logo i napisy i jest z początków istnienia marki.
Dodatkowo jeszcze dwie białe nowe zdrapki z zabawnym napisem "I'm stampaholic - you have to deal with it!".
Wszystkie bardzo dobrze zbierają nadmiar lakieru i bardzo ładnie wyglądają. Używam ich zamiennie, która akurat będzie pod ręką. ;)Z odpowiednią zdrapką jest naprawdę wygodniej. bardzo lubię te od B. loves plates ale również te z Born Pretty. Można czyścić je zarówno zmywaczem jak i acetonem - nie zauważyłam aby się odbarwiały czy niszczyły (zwłaszcza po acetonie), nawet te które mam już najdłużej. Karty bankomatowe itp. są również okay, ale z nich puszcza często kolor co może być denerwujące. Lepiej mieć jedną czy dwie porządniejsze zdrapki i nie denerwować się. Plastik z jakich się je wykonuje jest mocny i wcale nie tak łatwo je uszkodzić czy odbarwić. 


Czy też uważasz, że dobra zdrapka jest ważna podczas stemplowania?

You May Also Like

0 komentarze

Etykiety

B. loves plates (79) Beauty BigBang (6) Beauty Net Korea (5) biżuteria (6) Born Pretty Store (193) cienie do brwi (1) cienie do powiek (23) demakijaż (7) digital art (2) DIY (3) domowe sposoby pielęgnacji (1) fotografia (3) gadżety (16) gadżety do manicure (28) halloween (7) jasne podkłady (4) kolorówka (27) korean makeup (1) koreański makijaż (1) koreańskie kosmetyki (9) kosmetyczna bitwa (4) kosmetyczny bubel (3) kosmetyki (7) kosmetyki azjatyckie (10) kosmetyki do brwi (5) kosmetyki do ciała (7) kosmetyki do makijażu (28) kosmetyki do pielęgnacji (15) kosmetyki do twarzy (31) kosmetyki do włosów (13) kosmetyki eko (1) kosmetyki kolorowe (22) kosmetyki nawilżające (1) kosmetyki oczyszczające (5) lakiery hybrydowe (38) lifestyle (4) make up (51) makijaż (2) manicure (396) manicure hybrydowy (75) Meet Beauty (6) mini-recenzje (22) minirecenzje (4) nail art (295) nail design (41) nail stamping (12) nail tutorial (3) nailart (11) nails tutorial (5) naturalna pielęgnacja (4) opinia (55) oświetlenie zdjęć (1) perfumy (4) pędzle do makijażu (14) pielęgnacja (4) pielęgnacja ciała (2) pielęgnacja dłoni i paznokci (3) pielęgnacja okolic oczu (1) pielęgnacja stóp (1) pielęgnacja twarzy (27) pielęgnacja ust (1) pielęgnacja włosów (12) plan pielęgnacji twarzy (2) pyłki do paznokci (21) recenzja (313) recenzja zbiorcza (15) relacja ze spotkania (8) spotkania blogerów (6) spotkanie blogerek (7) stamping (155) stemplowanie (36) step-by-step (8) stylizacja (7) swatche (157) szczotki do włosów (2) tło do zdjęć (2) tutorial (9) tutorial nails (1) włosy (16) woski (4)