Kulisy blogowania: pozycjonowanie

by - niedziela, kwietnia 09, 2017

Zanim zaczęłam jeździć na spotkania blogerskie w ogóle nie wiedziałam czym jest SEO, pozycjonowanie i wszystkie te inne terminy związane z techniczną stroną blogowania. Z tą stroną dzięki której ludzie do nas trafiają - zarówno tacy którzy przybyli tylko się czegoś dowiedzieć jednorazowo (np. recenzja jakiegoś kosmetyku bo akurat się nad nim zastanawiają) jak i tacy którzy z nami zostają na dłużej (niekoniecznie jako obserwatorzy z kontem ale też tacy którzy po prostu odwiedzają naszego bloga "po cichu").O technicznej stronie blogowania jest obecnie trochę blogów, a na pewno jest obecnie większa wiedza na ten temat niż w czasach gdy zaczynałam pisać na platformie. 

Czym w ogóle jest pozycjonowanie? Jak to w prosty sposób wytłumaczyć by każdy mógł to zrozumieć?

Pozycjonowanie to nic innego jak zwiększenie widoczności naszej strony w wyszukiwarkach internetowych w wynikach wyszukiwania. Czyli...jeśli ktoś wpisze w wyszukiwarkę (np. google) np. "wiosenne paznokcie blog" a na naszym blogu jest kilka takich wpisów to pozycjonowanie jest dobre gdy nasz blog z danym wpisem wyskoczy na pierwszej stronie wyszukiwarki
Dzięki temu łatwiej jest nam dotrzeć do większego grona czytelników ale to również większa szansa na np. współprace. 


Nie oszukujmy się - zwykle gdy czegoś szukamy to przeglądamy góra 3 pierwsze strony w wynikach wyszukiwania, rzadko kiedy idziemy dalej (oczywiście są wyjątki i pamiętam że na studiach szukając różnych książek i pomocy potrafiłam przejść przez wszystkie dostępne strony po wpisaniu danego hasła i bywało że na tych ostatnich stronach znajdywałam ciekawsze książki i artykuły niż na pierwszych - ale rzadko i były to raczej wyjątkowe sytuacje).

Co jest ważnego przy pozycjonowaniu?
 - słowa kluczowe (w tekście jak i w nagłówkach tekstu) - do tej pory próbuję rozgryźć ten temat i tak naprawdę wcale nie jest to takie proste - dobrze gdy wpis jest nasycony słowami kluczowymi dzięki którym nasz blog będzie wyskakiwał na pierwszej stronie wyszukiwarki po wpisaniu konkretnych haseł - niektórzy korzystają z Google AdWords, kiedyś było darmowe, teraz jest płatne (a przynajmniej ja tak to rozumiem);
 - ilość treści na stronie - zbyt mało tekstu nigdy nie jest dobre co niestety we wpisach choćby zdobień zawsze u mnie kuleje; ;)
 - częstotliwość dodawania nowych treści (wpisów/artykułów);
 - szybkość ładowania strony;
 - linkowanie - wbrew pozorom linkowanie wpisów/blogów innych blogerów może nam samym przynieść pewne korzyści - nie zawsze, ale jeśli linkowanie będzie miało sens to wtedy zauważy się efekty (jednak linkowanie gdzie popadnie i u kogo popadnie, np. w komentarzu "Cześć, zapraszam na mojego bloga" czy coś w tym stylu, już niekoniecznie); ale to także linkowanie innych stron (np. jakiejś marki na Facebooku) które zamieszczają u siebie link/odnośnik do naszej strony;
 - obecność w social mediach - oczywiście czynna obecność;
 - monitorowanie postępów - sprawdzanie jak radzi sobie nasz blog np. za pomocą Google Analytics.

Choć teorię już znam i wiem na czym to polega sama wciąż jeszcze nie do końca wgryzłam się w temat zwłaszcza jeśli chodzi o słowa kluczowe czy linkowanie a ostatnio nawet obecność w social mediach. Będę jednak próbować dalej i może kiedyś przyniesie mi to lepsze efekty niż do tej pory. ;)


_________________________________________
Wpis sponsorowany zgodny z etyką blogvertisingu.


You May Also Like

0 komentarze

Etykiety

B. loves plates (79) Beauty BigBang (6) Beauty Net Korea (5) biżuteria (6) Born Pretty Store (193) cienie do brwi (1) cienie do powiek (23) demakijaż (7) digital art (2) DIY (3) domowe sposoby pielęgnacji (1) fotografia (3) gadżety (16) gadżety do manicure (28) halloween (7) jasne podkłady (4) kolorówka (27) korean makeup (1) koreański makijaż (1) koreańskie kosmetyki (9) kosmetyczna bitwa (4) kosmetyczny bubel (3) kosmetyki (7) kosmetyki azjatyckie (10) kosmetyki do brwi (5) kosmetyki do ciała (7) kosmetyki do makijażu (28) kosmetyki do pielęgnacji (15) kosmetyki do twarzy (31) kosmetyki do włosów (13) kosmetyki eko (1) kosmetyki kolorowe (22) kosmetyki nawilżające (1) kosmetyki oczyszczające (5) lakiery hybrydowe (38) lifestyle (4) make up (51) makijaż (2) manicure (396) manicure hybrydowy (75) Meet Beauty (6) mini-recenzje (22) minirecenzje (4) nail art (295) nail design (41) nail stamping (12) nail tutorial (3) nailart (11) nails tutorial (5) naturalna pielęgnacja (4) opinia (55) oświetlenie zdjęć (1) perfumy (4) pędzle do makijażu (14) pielęgnacja (4) pielęgnacja ciała (2) pielęgnacja dłoni i paznokci (3) pielęgnacja okolic oczu (1) pielęgnacja stóp (1) pielęgnacja twarzy (27) pielęgnacja ust (1) pielęgnacja włosów (12) plan pielęgnacji twarzy (2) pyłki do paznokci (21) recenzja (313) recenzja zbiorcza (15) relacja ze spotkania (8) spotkania blogerów (6) spotkanie blogerek (7) stamping (155) stemplowanie (36) step-by-step (8) stylizacja (7) swatche (157) szczotki do włosów (2) tło do zdjęć (2) tutorial (9) tutorial nails (1) włosy (16) woski (4)