Eveline: X-treme gel effect top coat. Płynne szkło

by - niedziela, maja 17, 2015

Cześć. Dziś o lakierze wykańczającym, który ostatnio dosyć często używam. Zamiennie z Seche Vite. Jaki jest? O ile dłużej trzyma się z nim manicure?


Top otrzymujemy w kartoniku, na którym wszystko ładnie opisano. Przez dziurkę widać sam top, który jest w dosyć klasycznej przezroczystej buteleczce.


X-TREME GEL EFFECT
TOP COAT PŁYNNE SZKŁO
SUPERTRWAŁOŚĆ & MEGAPOŁYSK LAKIERU
Manicure odporny na ścieranie i odpryski.Innowacyjna formuła preparatu z kompleksem Liquid Glass, przenika przez lakier kolorowy zapewniając efekt ŻELOWEGO MANICURE. Nadaje paznokciom wyjątkowy połysk i 3-krotnie przedłuża trwałość lakieru. Pozostawia idealnie gładką i lśniącą powierzchnię paznokcia, ekstremalnie odporną na ścieranie i odpryski. Jedna warstwa preparatu nałożona na zupełnie suchy lakier, wysycha w 5 minut.Sposób użycia: nałóż cienką warstwę preparatu na zupełnie suchy lakier do paznokci (jedna lub dwie warstwy lakieru - nie więcej). Jedna mała kropla pokrywa jeden paznokieć. Top coat jest bardzo wydajny. Jedna buteleczka wystarcza na kilka miesięcy przy regularnym stosowaniu.Preparat może być również bezpiecznie stosowany bezpośrednio na płytkę paznokcia. zabezpiecza paznokcie m.in. przed preparatami chemii gospodarczej, solarium i urazami mechanicznymi - sprawia, że paznokcie są o wiele mocniejsze.
A jak jest w rzeczywistości? Skoro przedłuża trwałość manicure 3-krotnie to u mnie musiałoby to być na jakieś 6 dni? Czyli prawie tydzień, ponieważ mało który lakier wytrzymuje na mojej płytce dłużej 2 dni, w ładnym stanie.
Czy wysycha w 5 minut?
Czy manicure jest odporny na ścieranie i odpryski?
Byłoby super, prawda?Naprawdę dzięki temu top coatowi nasz manicure będzie tak trwały jak manicure hybrydowy? Też w to wątpicie, prawda? 
Niestety nie zgodzę się z producentem a raczej specem od reklamy. Nie spotkałam jeszcze topu który sprawiłby, że lakier będzie wyglądać tak, jak manicure hybrydowy.


Natomiast jeśli chodzi o czas schnięcia to jest on rzeczywiście dosyć krótki. Nie liczyłam dokładnie, ale jeśli nałożę go na suchy lakier to zasycha dosyć szybko. Do pół godziny po malowaniu jestem jeszcze ostrożna, ale później już robię to co zwykle.
Jest wydajny bo pomimo używania go od kilku miesięcy (bardzo często) zamiennie z Seche Vite i Insta-Dri, który dobił dna, ubyło mi go ok. 1/4 buteleczki.


Manicure jest po jego użyciu błyszczący, ale nie jest to jakiś super-hiper połysk, choć też nie jest to delikatny efekt. 
Jeśli chodzi o odporność na ścieranie i odpryski to jeśli zapomnę pomalować brzeg paznokcia to po 2-3 dniach niestety już lekko widać starte końcówki. Z pomalowanym brzegiem jego trwałość jest o dzień dłuższa. Mnie to wystarcza, bo jak wiecie uwielbiam malować paznokcie i zdarzało mi się to robić nawet codziennie, a średnio co 2-3 dni. ;)


Pędzelek jest wąski i dziewczynom o szerokiej płytce na pewno nie podpasuje. U mnie sprawuje się całkiem nieźle.
Przy odpowiednim malowaniu nie rozmazuje wzorków stempli. Trzeba bardzo delikatnie i szybko przesuwać pędzelkiem z topem po paznokciu a wzorek się nie rozmaże. :)


Nie wiem czy kupię go ponownie (bo przecież jest tyle topów do przetestowania!), ale na chwilę obecną jest całkiem okay. Szkoda, że nie można nakładać go na mokry lakier tak jak SV, no ale... ;)


Nie wszyscy go lubią, ja jestem raczej w tej grupie lubiących choć może nie kochającym miłością wszechmocną. ;)

You May Also Like

7 komentarze

Etykiety

B. loves plates (79) Beauty BigBang (6) Beauty Net Korea (5) biżuteria (6) Born Pretty Store (193) cienie do brwi (1) cienie do powiek (23) demakijaż (7) digital art (2) DIY (3) domowe sposoby pielęgnacji (1) fotografia (3) gadżety (16) gadżety do manicure (28) halloween (7) jasne podkłady (4) kolorówka (27) korean makeup (1) koreański makijaż (1) koreańskie kosmetyki (9) kosmetyczna bitwa (4) kosmetyczny bubel (3) kosmetyki (7) kosmetyki azjatyckie (10) kosmetyki do brwi (5) kosmetyki do ciała (7) kosmetyki do makijażu (28) kosmetyki do pielęgnacji (15) kosmetyki do twarzy (31) kosmetyki do włosów (13) kosmetyki eko (1) kosmetyki kolorowe (22) kosmetyki nawilżające (1) kosmetyki oczyszczające (5) lakiery hybrydowe (38) lifestyle (4) make up (51) makijaż (2) manicure (396) manicure hybrydowy (75) Meet Beauty (6) mini-recenzje (22) minirecenzje (4) nail art (295) nail design (41) nail stamping (12) nail tutorial (3) nailart (11) nails tutorial (5) naturalna pielęgnacja (4) opinia (55) oświetlenie zdjęć (1) perfumy (4) pędzle do makijażu (14) pielęgnacja (4) pielęgnacja ciała (2) pielęgnacja dłoni i paznokci (3) pielęgnacja okolic oczu (1) pielęgnacja stóp (1) pielęgnacja twarzy (27) pielęgnacja ust (1) pielęgnacja włosów (12) plan pielęgnacji twarzy (2) pyłki do paznokci (21) recenzja (313) recenzja zbiorcza (15) relacja ze spotkania (8) spotkania blogerów (6) spotkanie blogerek (7) stamping (155) stemplowanie (36) step-by-step (8) stylizacja (7) swatche (157) szczotki do włosów (2) tło do zdjęć (2) tutorial (9) tutorial nails (1) włosy (16) woski (4)